Stoły – dlaczego są takie ważne?

stoły

Po czym poznać, że wskazywane pomieszczenie jest jadalnią? Bez wątpienia po szczególnym rodzaju mebla jakim jest stół.

Stół jest sprzętem niezastąpionym w każdym mieszkaniu – przy nim spożywamy posiłki, rozmawiamy, gramy w gry planszowe, uczymy się a także pracujemy, dlatego więc wybór stołu musi być dokładnie przemyślany.

Stoły do jadalni

Kupując stół do jadalni większość osób kieruje się jego funkcjonalnością, wielkością, a także barwą, ponieważ sprzęt ten powinien dobrze komponować się ze stojącymi już meblami, a także pasować do akcentów dekoracyjnych. Rozmiar stołu zależy od wielkości przestrzeni którą mamy do dyspozycji, dotyczy to również kształtu – w wąskim pokoju lepszy będzie prostokątny stół, a w kwadratowym z pewnością zmieści się mebel o okrągłym lub owalnym kształcie. 

Każdy stół przeznaczony do jadalni powinien cechować się dużą funkcjonalnością – najlepiej, gdyby był rozkładany a jego blat miał funkcję podnoszenia i opuszczania, lecz należy upewnić się, czy po rozłożeniu blatu do żądanej wielkości, stół zachowa swoją stabilność. Tego typu meble nadają się także do mniejszych pomieszczeń, ponieważ po złożeniu zajmują dużo mniejszą przestrzeń i nie stanowią przeszkody w swobodnym przechodzeniu.

Różnorodność materiałów do produkcji stołów

Stoły, jak większość mebli wykonane są z różnych materiałów: najpowszechniejsze modele produkowane są z drewna, co gwarantuje solidność wykonania i długoletnie użytkowanie; stoły wykonane z metalu nadadzą pomieszczeniu nutkę awangardy i powiew nowoczesności, a stoły kombinowane z drewnianym blatem i metalowymi podporami to stabilne sprzęty w designerskim stylu, komponujące się z meblami w takiej samej stylistyce.

Stoły produkowane są w szerokiej gamie kolorów i materiałów – oprócz wspomnianego drewna, do ich produkcji używa się płyt drewnopochodnych, grubego szkła hartowanego, a także tworzywa sztucznego.

Stoliki kawowe i okolicznościowe

Na rynku meblarskim znajdziemy ogromny wybór modeli stołów, nie tylko do jadalni, ale również stołów kuchennych, często z kompletem pasujących do jego stylu krzeseł, stoły do salonu, a także małe stoliki kawowe i okolicznościowe. W niektórych modelach stolików kawowych, blat zastąpiono szklaną taflą, która znakomicie dopasuje się do każdej stylizacji. Niewielkie stoliki okolicznościowe z kolei, to bardzo praktyczne meble, zastępujące komodę lub ścienną półkę – można na nich ustawić fotografie rodzinne w ozdobnych ramkach, wazonik ze świeżymi kwiatami lub postawić inne niebanalne przedmioty dekoracyjne.

Każdy model, na co w szczególności należy zwrócić uwagę, powinien być wykonany z materiałów najwyższej jakości ze szczególną dbałością o detale, co gwarantuje bezpieczne i długie użytkowanie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *