Meble do salonu

meble do salonu

W zależności od gustu właścicieli, mieszkania meblowane są w indywidualny sposób, najbardziej dla nich dogodny.

Każda remont lub zmiana wystroju domu czy mieszkania, pociąga za sobą konieczność wymiany mebli, akcentów dekoracyjnych oraz zmianę koloru ścian. Planując te zabiegi należy dokładnie przemyśleć zamierzoną koncepcję oraz rozejrzeć się wśród mebli oferowanych przez różnych producentów.

Meble salonowe

Salon, jako najważniejsze i poniekąd reprezentacyjne pomieszczenie w każdym domu powinien być urządzony ze smakiem, ale w sposób wygodny dla domowników oraz odwiedzających gości.
Jeżeli planujemy przestrzeń otwartą, zawierającą w sobie strefę wypoczynkową, roboczą oraz jadalnianą, meble powinny być funkcjonalne, ale jednocześnie eleganckie i wygodne. Stylistyka mebli powinna być zgodna z zamierzeniami projektowymi i stanowić praktyczną spójność. 

Najczęstszymi meblami wypoczynkowymi, z przeznaczeniem do salonu są narożniki, królujące na rynku meblarskim już od kilku sezonów – to wyjątkowo wygodny i praktyczny mebel, szczególnie gdy został zaopatrzony w funkcję rozkładania. Ten rodzaj narożnika znakomicie sprawdzi się w momencie braku dodatkowej sypialni dla gości – obszerne łóżko które powstanie po rozłożeniu mebla, z pewnością pomieści przynajmniej dwie dodatkowe osoby.

W każdym salonie przydadzą się wygodne fotele, najlepiej z wysuwanym podnóżkiem i możliwością kołysania – sprzęty tego typu pozwolą na pełny wypoczynek, po całym dniu pracy. Meble wypoczynkowe, tapicerowane są różnorodnymi materiałami takimi jak tkaniny obiciowe, skóra naturalna czy skóra ekologiczna. Stelaże foteli, kanap i narożników produkowane są z drewna, materiałów drewnopochodnych, a także z metalu.

Niezbędnym meblem w każdym salonie jest również stół, którego wielkość musi być dopasowana do rozmiaru przestrzeni salonu. Stół to najczęściej niewielka ława, bądź stolik kawowy ze szklanym blatem

Meblościanki w nowoczesnym wydaniu

W latach osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku, w salonach dominowały meblościanki, które swoimi szafami, witrynami i półkami zajmowały nieraz całą ścianę pokoju – w czasach obecnych, te zwaliste meble zastąpione zostały o wiele nowocześniejszymi modelami, a mianowicie wiszącymi witrynami, często w większej części przeszklonymi z podświetlanymi półkami oraz różnej wielkości komodami. Dostępne są również przestronne szafy, zawierające w swoim wnętrzu mnóstwo półek i szuflad. Meble te produkowane są w szerokiej gamie kolorystycznej, więc wybór koloru pasującego do stylistyki mieszkania nie będzie zbyt trudny. 

Obecne trendy w meblarstwie nawiązują do stylistyki nowoczesnej bądź loftowej – minimalizm, dominacja szkła i metalu to najczęściej spotykane aranżacje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *