Krzesła – na co zwrócić uwagę przy ich zakupie

Jakie krzesła wybrać?

Konieczne w jadalni, potrzebne w kuchni, przydatne w salonie i każdym innym pokoju – czego by o nim nie mówić, krzesło, to niezbędny mebel stanowiący podstawowy element wyposażenia mieszkania.

Zakup krzesła zazwyczaj poprzedza przegląd rynku w celu zorientowania się w aktualnych trendach mody meblarskiej, i chociaż meblowanie własnego mieszkania uzależnione jest od gustu właścicieli, to jednak warto przyjrzeć się nowoczesnym wzorom i w pełni świadomie podjąć właściwą decyzję.

Wygoda siedzenia przy stole

Najpopularniejszymi krzesłami są sprzęty przeznaczone do jadalni – ilość krzeseł zależy od wielkości stołu jadalnianego, który również powinien stylistyką pasować do typu ustawionych wokół krzeseł. Często takie meble kupowane są w kompletach, ale również można je do siebie dopasować, nabywając każdy sprzęt osobno.

Krzesła barowe i hokery

Kuchnia to serce całego mieszkania, tu przygotowuje się posiłki, spożywa szybkie śniadania, a także przysiada na chwilę by odpocząć od doglądania gotujących się potraw. Z tego też powodu, krzesła przeznaczone do kuchni powinny być wygodne, ustawione w dogodnych miejscach i komponować się z meblami kuchennymi. Jeżeli w kuchni zamontowana jest wysoka lada, dobrym pomysłem będzie dostawienie do niej wysokich krzesełek barowych, które będą także niebanalną dekoracją tego pomieszczenia.

W salonie zazwyczaj najważniejszymi meblami do siedzenia są fotele i kanapy, lecz krzesło może tu pełnić rolę pomocniczą – można je dostawić do małego stolika stojącego w rogu salonu, służącego jako podręczne, niewielkie biureczko.

Krzesła obrotowe do pracy przy biurku

Krzesła możemy znaleźć również w pokojach dziecięcych – w zależności od wieku dziecka, mogą to być niewielkich rozmiarów sprzęty, bądź normalne wysokie krzesełka służące jako dodatkowe siedzisko, lub swoisty wieszak na domowe ubranie. W pokoju młodzieżowym natomiast, znakomicie sprawdzi się przy biurku wygodne krzesło obrotowe, z regulacją oparcia i wysokością siedziska.

Krzesła drewniane czy metalowe?

Kupując krzesła przeznaczone do konkretnego pomieszczenia, należy zwrócić uwagę z czego zostały zrobione, bowiem tworzy się je z różnych materiałów, którym może być metal, drewno tworzywo sztuczne, rattan lub kombinacja kilku z nich. Wykonane z drewna pasują do większości stylów aranżowanych w mieszkaniach, natomiast krzesła ze sztucznego tworzywa bądź z metalu najlepiej sprawdzą się w nowoczesnych wnętrzach.

Krzesła rattanowe, o ażurowej lekkiej konstrukcji znakomicie będą pasować na werandę lub balkon, doskonale dopasują się również do wnętrz stylizowanych na minioną epokę.

W ofercie sklepów meblarskich można znaleźć krzesła tradycyjne drewniane, plastikowe – w szerokiej gamie kolorystycznej, metalowe, jak i tapicerowane, obite tkaninami lub skórą ekologiczną. Większość z nich ma zdejmowane pokrowce, dzięki czemu tego typu krzesła bardzo łatwo jest utrzymać w czystości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *