Jak powinien wyglądać pokój młodzieżowy

pokój młodzieżowy

Urządzenie pokoju dla nastolatka to często nie lada wyzwanie, zarówno dla rodziców jak i samego zainteresowanego. Rodzice stawiają bardziej na praktyczność i funkcjonalność asortymentu, który powinien się w nim znaleźć, natomiast młodzież chce by był on dopasowany do ich charakteru, stylu i osobowości. Jak to wszystko pogodzić? Jakie meble najbardziej sprawdzają się w takich wnętrzach? Co w tej kwestii mają do powiedzenia sami projektanci wnętrz i dekoratorzy? Oto kilka bardzo przydatnych wskazówek. 

Niezbędny asortyment

Każdy pokój młodzieżowy musi zawierać pewne elementy, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania w nim młodego człowieka. Wygodne i komfortowe łóżko młodzieżowe powinno znajdować się w miejscu, które gwarantuje dobry sen i regenerację. Biurko ustawione najlepiej pod oknem, by zagwarantować jak najlepszy dostęp do naturalnego światła. Przy ścianach – pojemne szafy młodzieżowe, które pomieszczą nie tylko ubrania, ale i cenne pamiątki, nagrody oraz wszystko to, czym interesuje się młody człowiek. Biblioteczka czy fotel do czytania to również bardzo przydatne elementy, nie tylko dla każdego mola książkowego. Nie należy zapomnieć również o bardzo dobrym oświetleniu. Zarówno to sufitowe, jak i biurkowe powinno być dobrze dobrane do właściwości pomieszczenia, by stworzyć jak najlepsze warunki młodemu człowiekowi do nauki, dbając przy tym o jego wzrok.

Estetyka i klimat

Tu kluczową rolę odgrywa sam zainteresowany. Pokój młodzieżowy powinien być bowiem dopasowany do upodobań i gustów dziecka, tak by chętnie w nim uczył się, odpoczywał i przebywał. Niezwykle ważnym aspektem jest więc jego ogólny wygląd i fakt, by podobał się jego mieszkańcowi. Dlatego też rodzice, przy urządzaniu pokoju młodzieżowego powinni wziąć pod uwagę ulubione kolory dziecka, styl, w którym młody człowiek czuje się najlepiej oraz inne elementy, które odzwierciedlają jego osobowość. Jeżeli nasz podopieczny trenuje jakiś sport to być może potrzebne mu będą szafy młodzieżowe, które pomieszczą zarówno ubrania, jak i sprzęt. Warto pomyśleć również o ciekawych dekoracjach i dodatkach. Zarówno młodzi chłopcy, jak i dziewczynki lubią oryginalne tapety lub fototapety na ścianach. Dekoratorzy wnętrz proponują obecnie w pokojach młodzieżowych zastosować naklejki – napisy, które pozwalają stworzyć bardzo indywidualne i charakterystyczne wnętrze. Dodatkowo, wszelkie gadżety takie jak tablice korkowe cy magnetyczne, antyramy, ozdobne oświetlenie sprawia, że pokój młodzieżowy może nabrać bardzo wyrazistego charakteru i stylu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *